Uvádíme autentický popis klinického případu tak, jak jej popsala majitelka.

 

Dlouhodobé používání produktu ProBoost u kočky s atopickou dermatitidou:


„Informace o kočce: kocour, plemeno Ragdoll, narozen 8/2019
Dlouhodobé užívání: od 01/2022
Dávkování: ½ sáčku 1x denně, v pylové sezóně při zhoršení příznaků 1 sáček 1x denně
Fotodokumentaci vývoje případu naleznete v přiložených fotkách.
Na první fotografii z ledna 2021 jsou viditelná ložiska atopie – zasažena byla skoro celé část stehna na levé zadní noze. Defekt kocoura velmi obtěžoval a ložiska svědila a měl tendenci si je opakovaně olizovat. Chyběla srst na celém stehně.
Po prvním měsíci užívání byl velký pokrok a snížila se frekvence olizování ložiska a defekt se zmenšil cca o ½ . Srst na zadní noze opět dorůstala (na co jsme nebyli zvyklí).
V dubnu však došlo k rychlému zhoršení stavu, které bylo spojeno s příchodem pylové sezóny, proto byla navýšena terapie na 1 sáček denně. Po skončení pylové sezóny bylo opět snížené dávkování na ½ sáčku denně.
Aktuální fotka – defekt není skoro viditelný, srst na zadní noze je přítomna. Pevně věřím, že při pokračování v dávkování ½ sáčku 1x denně se nám podaří, aby defekt zmizel úplně.
Proboost mohu vřele pro zvířata s atopickou dermatitidou doporučit. Po vyzkoušení mnoho dalších terapeutických metod, je používání ProBoostu pro zvíře netoxické a velmi účinné. Dávkování je velmi snadné a účinek je viditelný do cca 1 měsíce od počátku užívání.“

Terapie před zahájením používání ProBoostu:

Majitelka dále uvádí: „…striktní dieta – vyzkoušeno Hills Z/D, Royal Canine Hypoallergic a Analergic. Dále z lokální terapie antibiotika, kortikoidy a oplachove roztoky/šampony. Dlouhodobé užívání kortikoidů per os – Prednison nebo Prednicortone. Ale z dlouhodobého hlediska jsem hledala variantu, která by neměla nežádoucí účinky.“

Idiopatická dermatitida
Idiopatická dermatitida
Idiopatická dermatitida
Idiopatická dermatitida