Protože ProBoost Thymic Protein A je biologický přípravek, který obsahuje protein, který je přirozeně v krvi lidí a zvířat, nejsou známé žádné kontraindikace. Jedinou výjimkou je medikace, která má farmakologicky navodit utlumení imunity, jako je například terapie cyklosporinem a podobně.

Dosud bylo spotřebováno 480 000 000 sáčků ProBoostu, zhruba 150000 dávek LCTI a žádné vážné nežádoucí účinky ani u lidí ani u zvířat nebyly pozorovány.

Na rozdíl od jiných prostředků na podporu imunity je doporučeno ProBoost užívat i v případě autoimunitních onemocnění a také infekcí i v počáteční fázi autodestrukční hypercytokinemie. Adaptivní imunita, kterou TPA prostřednictvím maturace a aktivace CD4+helper lymfocytů podporuje spouští regulační mechanismy, které disponují schopností nejen akcelerovat, ale i zbrzdit, je-li to třeba.

Řada majitelů zvířat pozoruje jejich lepší chuť k jídlu, lepší stav psychiky a vyšší fyzickou aktivitu, celkově „větší chuť do života“. S tímto pozorováním vyvstaly u některých uživatelů pochybnosti o bezpečnosti podávání TPA například kardiakům. Tyto obavy můžeme jednoznačně rozptýlit. Pozitivní působení na celkový zdravotní stav zvířat se logicky projevuje v jejich lepším životním komfortu. U imunitních revmatoidních onemocnění pohybového aparátu může podávání ProBoostu ulevit od bolesti, byl prokázán pozitivní vliv TPA na potlačení virových infekcí, které např. působí u lidí syndrom chronické únavy…. To, že jsou zvířata aktivnější, psychicky stabilní a pohyblivější souvisí s tím, že se díky dobře fungujícím systémům v těle, které jsou navzájem nedělitelně propojeny, prostě cítí lépe. U kardiaků je nepochybně užitečné pozitivní působení stimulace adaptivní imunity. Dochází ke zvýšení počtu červených krvinek, zlepšení procesů likvidace poškozených nefunkčních buněk a zlepšení procesů reparace, pozitivnímu ovlivnění zánětlivých procesů a nastavení homeostázy. Prospěch z užívání TPA je hlášen uživateli, kteří trpí především dilatační kardiomyopatií. KMP má více příčin, u dilatační je jednou z nich virové onemocnění nebo porucha imunity.