ProBoost lze užívat vždy, kdy je prospěšné posílit adaptivní imunitní odpověď nebo je vhodné udržet dobrý stav imunitního systému při zátěži. Po ProBoostu je užitečné sáhnout pokaždé, když jsou kladeny zvýšené nároky na imunitní systém, při nemoci, je-li imunita z jakýchkoliv důvodů oslabená, ale také když chceme prostě jen podpořit dobré zdraví.

Thymic protein A je vzhledem ke svým vlastnostem a mezidruhové homologii evolučně stará molekula. To znamená, že je v podstatě stejná u člověka, myši, psa nebo koně. Skvělé imunomodulační účinky vykazuje u všech zvířat a lidí, kterým byla dosud podána. Je-li aplikována přímo do krve, nevyvolává příznaky intolerance. ProBoost je vhodný pro všechny savce. Nemá žádné vážné vedlejší účinky a může být užíván souběžně se všemi indikovanými léčivy s výjimkou imunosupresiv. ProBoost je registrovaným veterinárním přípravkem a jako takový je určen na podporu imunitního systému zvířat. 

 

 

V Evropské unii nesmí být ProBoost uveden na trh pro lidskou spotřebu

V USA je Proboost užíván lidmi a doporučován lékaři více než čtvrt století jako tzv. doplněk stravy na podporu imunitního systému. Podle unijní legislativy jsou potravinové složky, které jsou vyráběny v tkáňových nebo buněčných kulturách nebo které se běžně na evropském kontinentu nekonzumovaly před rokem 1997 tzv. novými potravinami, potravinami nového typu. Tyto produkty se nesmí uvést na trh pro lidskou spotřebu bez schválení žádosti, kterou podává do Evropské komise ministerstvo zemědělství. Žádost pak musí posoudit a schválit všechny členské státy EU. Tato žádost dosud nebyla podána. Informace o ProBoostu jako doplňku stravy pro člověka lze nalézt na stránkách výrobce: https://proboostnow.com/.