Posílení účinku farmakologické léčby, zkrácení a mírnější průběh nemoci při podávání ProBoostu je způsobeno jeho stimulačním vlivem na aktivaci řídících procesů buněčné specifické imunity. 

      Mobilizace imunitní reakce na patogen je podstatnou součástí každé terapie. U některých imunostimulantů existuje nebezpečí zejména v prvních dnech probíhajícího onemocnění z posílení nežádoucí přehnané zánětlivé imunitní odpovědi se všemi negativními průvodními jevy, které mohou vést i k vážnému poškození zdraví. ProBoost, resp. účinný glykoprotein TPA, který je v něm obsažený stimuluje regulační a řídící procesy, které efektivně tlumí škodlivé a naopak stimulují žádoucí imunitní děje, které vedou k uzdravení. 

      Kromě případů, kdy je nezbytná imunosupresivní terapie je možné použít ProBoost jako přirozený pozitivní imunomodulátor současně s jakoukoliv farmakologickou léčbou již v prvních dnech nemoci a stimulovat tak silnější zapojení vlastní imunity pacienta vedoucí k jeho rychlejšímu uzdravení. 

Dávkování

Dávkování a způsob podání v průběhu onemocnění je individuální podle stavu pacienta a doporučení veterinárního lékaře. Obecně se lze řídit doporučením uvedeným v kapitole Dávkování.