Není nic jednoduššího, než si vymyslet mnoho spokojených anonymních klientů s pěti hvězdičkami a zázračně uzdravených zvířat i lidí. Nechceme dehonestovat serióznost a vysokou kvalitu produktu lacinými reklamními triky. Budeme rádi, pokud připojíte vaše názory, zkušenosti a postřehy přímo, ať již vám byl ProBoost užitečný či nikoliv. Za nejtransparentnější považujeme, pokud přijmete pozvání do naší veřejné facebookové skupiny, kde můžete zcela otevřeně popsat své zkušenosti, akceptujeme i anonymní příspěvky při zachování a respektování vašeho soukromí. Pokud nepoužíváte facebook, kontaktujte nás přímo.

Místo seznamu pětihvězdičkových recenzí na tomto místě popíšeme případ kočičky, která se jmenuje Míňa a vděčí za život paní doktorce Jendrušákové.

Dovolíme si odcitovat z jejího připravovaného článku několik pasáží. 

před léčbou

Citujeme z článku MVDr. Jendrušákové: „Majitelia doniesli mačku na eutanáziu počas sobotnajšej víkendovej služby z dôvodu chronického pruritu a automutilácie a nezvládania manažmentu. Majiteľka popisuje, že mačka je nervózna, agresívne sa škriabe väčšinu dňa, nenechá so sebou manipulovať, je väčšiu časť dňa v skrini. V izbe, kde sa zdržiava najčastejšie, sú na stenách stopy po krvi. Rany na krku prekrývali obväzmi, škriabe sa aj napriek nim, rany už začali zapáchať.

Po dohode s majiteľmi som prevzala Miňu do domácej starostlivosti. Miňa bola nepokojná, schúlená, vrčala a syčala pri pokuse sa k nej priblížiť. Silný hnilobný zápach sa šíril v celej ambulancii. Po úvodnej sedácii som očistila a zrevidovala rany. Oholenie srsti odhalilo plošné mokvavé alopetické rany najmä ventrálneho ale aj dorzálneho krku a bilaterálne zakrvácané stopy po pazúroch pred bázami uší v mieste prirodzene redšej srsti.“

MVDr. Jendrušáková dále píše: „Pri preväzovaní som Miňu vždy chvíľu nechala, nech si krk očistí, keďže čistenie srsti patrí medzi najzákladnejšie potreby mačiek. Po úvodnom očistení krku sa vždy po chvíli začala agresívne škriabať napriek striktnej hypoalergénnej diéte a reaplikácii depotných kortikosteroidov. Konzultovala som prípad s diplomovanou veterinárnou dermatologičkou ako podozrenie na atopickú dermatitídu. Po konzultácii som nasadila 29.10. 2019 Apoquel (oclacitinib) v odporučenej dávke 2 mg/kg používaný na zmiernenie prejavov atopickej dermatitídy, ktorý má výrazne menší negatívny dopad na organizmus oproti kortikoidom a spot – on proti vonkajším parazitom na vylúčenie alergickej reakcie na blšie sliny. Apoquel som podávala 2xD cca 2 týždne bez výraznejšej zmeny. Vždy pri preväze sa situácia so škriabaním po prvotom očistení srsti zopakovala a asi 3 mesiace Miňa nosila na krku ponožku.“

cyclosporin bez proboostu
cyclosporin bez proboostu

V této době doktorka Jendrušáková vyhodnotila onemocnění, kterým Míňa trpí jako hyperestézii. Cituji: „O syndróme hyperestézie sa špekuluje, že zahŕňa behaviorálne, neurologické, imunologické, endokrinologické a dermatologické zmeny skôr ako o samostatnej nozologickej jednotke. V terapii sa odporúčajú najmä antiepileptiká ako gabapentin a fenobarbital, protizápalové lieky – prednison, cyklosporín a doplnky výživy ako karnitín a koenzým, ktoré sa uplatňujú najmä pri myopatiách.

Situácia sa začala postupne zlepšovať až po nasadení Equoralu – cyklosporín v dávke 4mg/kg 1xD. Dopracovala som sa až do stavu, že Miňa už nepotrebovala žiadnym spôsobom prekrývať krk, škriabanie už bolo len sporadické – intenzita ako u zdravých mačiek a záchvatovité správanie bolo výrazne zredukované, celkovo bola pokojnejšia.“

Opět si dovolím odcitovat úryvek z článku MVDr. Jendrušákové: „Spočiatku liečba vyzerala veľmi sľubne, ale po nejakom čase začala Miňa globulu Equoralu vynechávať zo stravy, čo viedlo k tomu, že som jej ju musela manuálne každý deň podať. Táto situácia bola stresujúca pre obidve strany a začala som uvažovať nad inou terapiou mimo iného aj pre množstvo nežiaducich účinkov imunosupresív. Približne v tom čase, začiatkom roka 2020 som sa dozvedela o Probooste, ktorý som sa rozhodla vyskúšať pre jeho imunomodulačný účinok. Veľmi pozitívna bola aj jeho aplikačná forma a to, že nemal žiadnu vôňu a zápach. Po pridaní do mokrého krmiva bol veľmi dobre akceptovaný.

Od nasadenia Proboostu sa aj napriek ráznemu vysadeniu cyklosporínu stav nezmenil, Miňa nemala takmer žiadne záchvatovité epizódy. Stav sa zhoršil po odchode na dovolenku na 5 dní, keď mala starostlivosť o Miňu a ďalšie 2 mačky na starosti suseda, ktorá bola poučená o dávkovaní, no napriek tomu po príchode domov mala Miňa škrabance na tvári so zaschnutou krvou a každodenné niekoľkosekundové až minútové záchvaty bezcieľneho behania, skákania a vokalizácie. Po opätovnom nastavení dávky sa príznaky zmiernili až vymizli do 2 týždňov.

Rovnaký stav sa zopakoval po vysadení Proboostu z dôvodu oneskorenia dodania z USA. Po podaní poslednej dávky bola Miňa bezpríznaková cca 2 týždne, kedy som sa nádejala, že by som Proboost mohla vysadiť úplne, a teda by bola bez akejkoľvek terapie. Nasledujúcich asi 10 dní sa záchvaty zase začali. Po nasadení Proboostu sa znova do 14 dní stav upravil.

Takto vypadá Míňa v současnosti, bez jakékoliv medikace, pouze s ProBoostem, který díky podpoře přirozených regulačních mechanismů udržuje její imunitní systém v rovnováze.

Mina s proboostem

Objektivní recenze skutečných uživatelů je možné najít například zde  : 

amazon